Comuna Pojejena, prin reprezentantul ei legal, primar Mira Radovancovici, anunta publicul interesat asupra depunderii solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru proiectul “ Lucrari de construire: Eliberarea amplasamentului si/sau realizarea conditiilor de coexistenta pentru obiectivul Lucrari de construire Sala de Sport scolara, sat Pojejena, Nr.277, Judetul Caras Severin”, propus a fi amplasat in Comuna Pojejena, Sat Pojejena, Nr.277, Jud. Caras Severin.

Informatiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul/pe pagina web a Agentiei pentru Protectia Mediului Caras Severin din Resita, Str. Petru Maior, Nr.73 si la Sediul Comunei Pojejena , Pojejena, Nr.277, Jud. Caras Severin in zilele de luni-joi/vineri, intre orele 9.00-15.00/13.00.

Observatiile publicului se primesc zilnic la sediul Agentiei pentru Protectia Mediului Caras Severin, Resita, Str. Petru Maior, Nr.73, tel. 0255/223053, fax 0255/226729, e-mail: office@apmcs.anpm.ro